
Tartu Ülikooli kunstimuuseum
MÖÖ programm
Tartu Ülikooli muuseumi muuseumiöös on laineid – pea kõikide elektronmagnetspektri lainepikkuste laineid
Iga maja on fookuseks võtnud mõne elektronmagnetilise spektri osa ning erilist tähelepanu pöörame Tartus läbi aastasadu tehtud teadustööle. Toimub kolme maja ühine orienteerumismäng, millel osalejad saavad erinevatest töötubadest endale kokku vahva elektromagnetspektri järjehoidja.
Tartu Ülikooli kunstimuuseum on avatud kell 18-22
Lainetav Laokoon ja lainetavad pildid. Nähtav valgus, lainepikkus 380-780 nm
KAVA:
• Ööhämaruses elustub legend meremadudest ning preester Laokoonist.
• Pildiprogramm merevaadetega gravüüridest, mis on valminud maailma mõõtmise reisidel Arktikast troopiliste saarteni.
• Meremaalituba, kus saab maalida ja joonistada oma meremuljeid värvidega paberile.
Kell 19 ja 20 toimuvad ringkäigud muuseumis vene keeles!
Püsiekspositsioon
Kunstimuuseum asutati ülikooli juurde 1803. aastal loengute ilmestamiseks ja üliõpilaste kunstimaitse arendamiseks. Muuseumi rajaja professor Johann Karl Simon Morgensterni visiooni kantakse edasi tänapäevani, toimuvad loengud ning harivad muuseumitunnid.
Kunstimuuseumis on säilinud haruldane 19. sajandi Pompei stiilis seinamaalingutega interjöör. Eksponeerime antiikaja skulptuuride kipskoopiaid ning ajutisi näitusi vanagraafikast, vene ikoonidest, kaasaegsest eesti kunstist jm. Muuseumi haruldusteks on 4000 aasta vanune Egiptuse muumia, iidsed kiilkirjatahvlid ja antiikvaasid.
Tartu Ülikooli peahoone on üks silmapaistvamaid klassitsistliku arhitektuuri pärleid Eestis. Ülikooli kunstimuuseum pakub võimalust külastada peahoones ka aulat ja 19. sajandi üliõpilaskartserit.
Oluline lisainfo
Giidiga ekskursioone on võimalik tellida eesti, inglise, vene, saksa ja soome keeles ning aegsasti broneerides ka väljaspool muuseumi avamisaegu.
Pakume ka põnevaid Vana-Kreeka kultuuri ja kunsti teemalisi muuseumitunde erinevatele kooliastmetele. Lisainfo: http://www.kunstimuuseum.ut.ee/opilasele.html
Galerii