
Eesti Kaevandusmuuseum
MÖÖ programm
Minu lained ÖÖS!
SA Kohtla Kaevanduspark-muuseum koostöös Adrenaator Grupp OÜ'ga kutsuvad kuulama ja vaatama Adrenaator Grupi juhatuse liikme Imre Poomi seiklustest kanuude ja süstadega jõgede ja kärestike lainetel.
Imre Poomi sõnul:
Hmmm,,,,põnevaks kisub.
Laineid on muidugi väga erinevaid, mina räägin merelainetest ja nende mõõtmisest süstaga, ehk teisisõnu süstamatkamisest.
See on äärmiselt nauditav ja mõnus tegevus, kus saab tunda ühelt poolt looduse võimsust ja enda tähtsusetust, samas järgides õiget tehnikat ja reegleid on võimalik toime tulla mitme meetristes lainetes. Piiranguid lainetele ning tuulele ei sea mitte niivõrd kajaki ehitus, kuivõrd aerutaja oskused ning vastupidavus. Erinevad süstad on ehitatud erinevateks tegevusteks, näiteks kärestikusüstad, matkasüstad, võistlussüstad. Matkasüstadel on varustuse tarvis veekindlad panipaigad, mis mahutavad kuni nädalase matkavarustuse, sealhulgas tihti on vaja kaas võtta ka kogu joogivesi. Läbitavad vahemaad jäävad merel alates 20 kuni 50 km päevas, sõltub matkaja kogemustest.
Alustada tasub 1-2 päevasest matkast , et saada esimene tunnetus ja arusaam, kuidas süsta lainetel käitub.
Kui soovid rohkem teada , tule kuulama :)
KAVA:
18.00-22.00 Rikastusvabriku külastus kõikidele huvilistele tasuta
Allmaa-muuseumi külastus soodushind 5€/in
19.00-19.45-ekskursioon kaevanduskäikudesse
20.00-20.45-ekskursioon kaevanduskäikudesse
21.00-21.45-ekskursioon kaevanduskäikudesse
Püsiekspositsioon
Eesti Kaevandusmuuseum on Ida-Virumaa üks huvitavamaid ja atraktiivsemaid turismiobjekte. Suurte mõõtmetega territooriumil asuv ekspositsioon hõlmab enda alla neli endise kaevanduse osa:
• Sorteerimiskompleks koos rikastusvabriku ja paetorniga ehk uus külastuskeskus. Rikastusvabrik on vana tsehh, kus toimus põlevkivitoodangu ettevalmistamine rikastamiseks selle sorteerimise, purustamise ja sõelumise teel. Täna saab külaline siin teadmised põlevkivi tekkimisest, kaevandamisest, kasutamisest, energiatootmisest ja keskkonnahoiust, Kohtla kaevanduspargi ajaloost ja töötajatest.
• Allmaamuuseum, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter. Muuseumi külastamisel, olles samaaegselt varustatud kaevurikiivri ja kaevuririietega, on võimalik giidide hämmastavate lugude ja faktide saatel tutvuda kaevurite tööpaikade, omaaegse maa-aluse kaevandustehnika, kaevurirongi ja lõhkeaineladudega.
• Väliterritooriumil on külastajatel võimalik liikuda mööda viidasüsteemidega varustatud territooriumirada, mis ühendab erinevaid kaevanduskompleksi hooneid ja välisnäituste eksponaate, nagu ajaloolistes vagonettides eksponeeritavaid põlevkivisaadused ja ainulaadsed kaevandusmasinad.
Oluline lisainfo
Ekskursioon kaevanduskäikudesse ettebroneerimisega.
Galerii